Azərbaycanda fəaliyyət göstərən banklarda hansısa problemlər vaxtında aradan qaldırılmayıbsa və ya görülən işlərin faydası yoxdursa, onlar bağlanmalıdır.
banks.az xəbər verir ki, bunu Azərbaycan Mərkəzi Bankının (AMB) sədri Taleh Kazımov Milli Məclisin İqtisadi siyasət, sənaye və sahibkarlıq komitəsinin iclasında deyib.
"Maliyyə sektoru hansısa aptek və ya yanacaqdoldurma biznesi deyil, odur ki, bu sektor mütəmadi nəzarət altındadır. Bəzi banklar çox aktivdir, bəzilərinin fəaliyyəti normaldır, bəzisi isə problemlidir və həcmindən asılı olmayaraq bütün maliyyə sektoruna xələl gətirə bilər.
Bankların bağlanmasını istəməzdim. Amma böyük problemi olan təşkilatlarda vaxtında işlər görülməlidir. Görülməyibsə və ya görülən işlərin faydası yoxdursa, onlar bağlanmalıdır. Çünki maliyyə sektoru iqtisadiyyatın real sektorunun mərkəzindədir. Orada olan problemlər bütün iqtisadiyyatımıza təsir edəcək", - deyə T.Kazımov bildirib.

Если какие-то проблемы в банках, действующих в Азербайджане, не устранены вовремя или проделанная работа не приносит результатов, они должны быть закрыты.
Как сообщает banks.az, об этом заявил председатель Центрального банка Азербайджана Талех Кязымов на заседании Комитета Милли Меджлиса по экономической политике, промышленности и предпринимательству.
"Финансовый сектор - это не какая-то аптека или заправка, этот сектор находится под постоянным контролем. Некоторые банки очень активны, некоторые работают нормально, а некоторые проблемные и могут нанести ущерб всему финансовому сектору.
Я бы не хотел, чтобы банки закрывались. Но в организациях, у которых есть большие проблемы, необходимо вовремя проделать работу. Если проблемы не устранены вовремя, их следует закрыть. Потому что финансовый сектор находится в центре реального сектора экономики. Их проблемы затронут всю нашу экономику", - сказал Казымов.