İndiyədək Dünya Bankı Azərbaycana nə qədər investisiya qoyub?
Beynəlxalq Maliyyə Korporasiyası səfərbər edilən resurslar daxil olmaqla, Azərbaycana indiyədək təxminən 850 milyon ABŞ dolları investisiya yatırıb.
banks.az xəbər verir ki, bu barədə Dünya Bankının press-relizində deyilir.
Qeyd edək ki, noyabrın 18-də Azərbaycan Hökuməti və Dünya Bankı Qrupu Azərbaycanda Ofislərin Qurulması və Fəaliyyətinə dair Saziş imzalayıblar. Baş naziri Əli Əsədov və Azərbaycan Mərkəzi Bankının sədri Elman Rüstəmov da imzalanma mərasimində iştirak ediblər.
Mərasimdə danışan IFC-nin Avropa, Latın Amerikası və Karib regionu üzrə vitse-prezidentinin vəzifələrini icra edən Vebke Şleme bildirib ki, dinamik özəl sektor iqtisadi artım üçün çox vacibdir.

Назван размер инвестиций, вложенных Всемирным банком в Азербайджан
Международная финансовая корпорация, включая мобилизованные ресурсы, до настоящего времени инвестировала в Азербайджан около $850 млн.
Как передает banks.az, об этом говорится в пресс-релизе Всемирного банка.
Отметим, что 18 ноября правительство Азербайджана и Группа Всемирного банка подписали соглашение о создании и деятельности офисов в Азербайджане. Премьер-министр Азербайджана Али Асадов и председатель Центрального банка Азербайджана Эльман Рустамов также приняли участие в церемонии подписания.
Выступая на церемонии, Вебке Шлеме, исполняющий обязанности вице-президента IFC по Европе, Латинской Америке и Карибскому региону, сказал, что динамичный частный сектор имеет решающее значение для экономического роста.