Yelo Bank vətəndaşlara şəxsi biznesini qurmağa dəstək oldu
Korporativ Sosial Məsuliyyəti ilə daim seçilən və fəaliyyəti ilə ölkədə sahibkarlığın inkişafına töhfə verən Yelo Bank Özünüməşğulluq Proqramı çərçivəsində aktiv dəstəyini davam etdirir. Bank bu dəfə daha 4 vətəndaşın biznes arzularını gerçəkləşdirdi.
Bank nümayəndələri tekstil məhsulları istehsalı üzrə şəxsi biznesini qurmaq istəyən Xavər Əhmədovaya lazım olanavadanlıqları təqdim etdilər. Digər qadın sahibkarlardan biri Lalə Həmzəyeva isə kiçik naxış vurma paketi ilə təmin edildi. Beləliklə, ölkədə qadın sahibkarlığının inkişafı istiqamətində Yelo Bank öz töfhəsini verməyə davam edir.
Dəstək göstərilən digər vətəndaş Röyal Adıgözəlov kiçik foto atelye üçün lazım olan avadanlıq və materiallarla təmin olundu. Layihə çərçivəsində şəhid ailələri, qazilər və Vətən müharibəsi iştirakçılarına dəstəyi əsas sayan Yelo Bank Vətən müharibəsinin iştirakçısı Elvin Həsənova da dəstək oldu. Belə ki, Elvin bəyə kiçik foto atelye biznesinin qurulması üçün avadanlıqlar təqdim olundu.
Qeyd edək ki, Özünüməşğulluq Proqramı Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyi, Mərkəzi Bank və Azərbaycan Banklar Assosiasiyası arasında imzalanan Memoranduma əsasən həyata keçirilir. Proqrama ilk qoşulanlardan olan Yelo Bank indiyədək Bakı ilə yanaşı, ölkənin əksər regionlarında çox sayda fiziki məhdudiyyətli, şəhid, qazi və aztəminatlı ailələrdən olan şəxslərə müxtəlif sahələr üzrə aktivlər təqdim edib. Bank gələcəkdə də bu layihənin keçirilməsinə öz dəstəyini davam etdirəcək.

Yelo Bank, всегда отличающийся корпоративной социальной ответственностью и способствующий развитию предпринимательства в стране, продолжает свою плодотворную поддержку в рамках Программы самозанятости. На этот раз банк осуществил бизнес-мечты еще четырех граждан.
Сотрудники банка предоставили необходимое оборудование Хавар Ахмедовой, желающей начать свой бизнес по производству текстильной продукции. Еще одной предпринимательнице, Лале Хамзаевой, был предоставлен небольшой набор для изготовления выкройки. Таким образом, Yelo Bank продолжает активно способствовать развитию женского предпринимательства в стране.
Другому гражданину, Роялу Адыгезалову, было предоставлено необходимое оборудование и материалы для открытия небольшой фотостудии. В рамках проекта, Yelo Bank - ставящий поддержку семей шехидов, ветеранов и участников Отечественной войны в первую очередь, поддержал участника Отечественной войны Эльвина Гасанова, снабдив его оборудованием для организации небольшой фотостудии.
Следует отметить, что программа самозанятости реализуется в соответствии с Меморандумом, подписанным между Министерством труда и социальной защиты населения, Центральным банком и Ассоциацией банков Азербайджана. Yelo Bank, присоединившийся к программе одним из первых, предоставил активы в различных сферах большому количеству людей с физическими ограничениями, семьям шехидов, ветеранам и малообеспеченным семьям как в Баку, так и в регионах страны. Банк продолжит поддерживать этот проект и в будущем.