Taleh Kazımov Gülər Paşayevaya vəzifə verdi
banks.az Mərkəzi Banka istinadən xəbər verir ki, AMB-nin sədri Taleh Kazımovun 20 iyul 2022-ci il tarixli əmri ilə Gülər Azər qızı Paşayeva sözügedən vəzifəyə təyin edilib.
Bununla da, qurumun baş direktorlarının sayı 7-yə çatıb.
G.Paşayeva əmək fəaliyyətinə 2011-ci ildə “PAŞA Bank” ASC-də kassir vəzifəsində başlamış, 2012-ci ilin yanvar-avqust aylarında Bankın Korporativ sənədlərlə İş və protokol təminatı departamentinin icraçısı, 2012-2013-cü illərdə Hüquq və təşkilati işlər departamentinin Korporativ katiblik şöbəsinin kolleqial orqanlarla iş üzrə koordinatoru, 2013-2015-ci illərdə həmin departamentin Hüquq şöbəsinin məsləhətçisi, 2015-2021-ci illərdə Korporativ Katiblik şöbəsinin rəhbəri, 2021-2022-ci illərdə Korporativ idarəetmə və inzibatçılıq departamentinin direktoru vəzifələrində çalışıb.

Состоялось назначение на должность гендиректора в ЦБА
Распоряжением председателя ЦБА Талеха Кязимова от 20 июля 2022 года на данную должность назначена Гюляр Азер кызы Пашаева, сообщает banks.az со ссылкой на Центральный банк.
Так, число генеральных директоров достигло 7.
Свою трудовую деятельность Г.Пашаева начала в 2011 году в ОАО PASHA Bank в должности кассира. В январе-августе 2012 года она работала руководителем департамента по работе с корпоративными документами и протокольному обеспечению банка, в 2012-2013 годах – координатором отдела корпоративного секретариата департамента по правовым и организационным вопросам по работе с коллегиальными органами, в 2013-2015 годах – занимала должность советника юридического отдела этого же департамента, в 2015-2021 годах – должность руководителя Отдела корпоративного секретариата, в 2021-2022 годах – директора департамента корпоративного управления и администрирования.