Bu ilin yanvar-aprel aylarında İpoteka və Kredit Zəmanət Fondunun (İKZF) xətti ilə 164,9 milyon manat kredit verilib.
banks.az Azərbaycan Mərkəzi Bankına istinadən xəbər verir ki, bu, ötən illin eyni dövrü ilə müqayisədə 5% çoxdur.
Hesabat dövründə Fondun yenidən maliyyələşdirdiyi kreditlərin məbləği isə 8% artaraq 108,3 milyon manat olub.
İl ərzində İKZF-nin istiqraz buraxmaqla cəlb etdiyi vəsaitin məbləği 11,1% artaraq 100 milyon manata çatıb, Fonda dövlət büdcəsindən ayrılmış vəsaitin məbləği isə 8% azalaraq 43,8 milyon manata düşüb.

В январе-апреле текущего года по линии Ипотечного и кредитно-гарантийного фонда Азербайджана было выдано кредитов на сумму 164,9 млн манатов.
Как сообщает banks.az со ссылкой на Центральный банк Азербайджана, это на 5% больше, чем за аналогичный период прошлого года.
За отчетный период сумма рефинансированных фондом кредитов снизилась на 8% и достигла 108,3 млн манатов.
За год объем средств, привлеченных Ипотечным и кредитно-гарантийным фондом путем выпуска облигаций, увеличился на 11,1% и достиг 100 млн манатов, а объем средств, выделенных Фонду из государственного бюджета, уменьшился на 8% - до 43,8 млн манатов.