“İnfrastrukturu dəyişsək belə, insanın rəqəmsal transformasiyaya uyğunlaşmasa çox çətin olacaq”.
banks.az xəbər verir ki, nunu İqtisadi İslahatların Təhlili və Kommunikasiya Mərkəzinin icraçı direktoru Vüsal Qasımlı Bakıda keçirilən “Nağdsız iqtisadiyyat: etibarlı, təhlükəsiz və dayanıqlı” mövzusunda 5-ci Beynəlxalq Bankçılıq Forumunda deyib.
“Pulla bağlı 3 inqilabi dəyişiklik olub. Sonuncu dəyişiklik blokçeyn texnologiyaları əsasında kriptovalyutaların dövriyyə buraxılması oldu. Artıq rəqəmsal manatın yaradılması istiqamətində işlərə başlanılıb. Hökumətdə bu barədə danışıqlar gedir”, - o qeyd edib.

Начата работа по созданию цифрового маната
“Даже если мы изменим инфраструктуру, человеку будет очень трудно адаптироваться к цифровой трансформации”.
Как сообщает banks.az, об этом заявил исполнительный директор Центра анализа экономических реформ и коммуникаций Вюсал Гасымлы на 5-м Международном банковском форуме “Безналичная экономика: надежная, безопасная и устойчивая” в Баку.
“Было 3 революционных изменения в отношении денег. Последним изменением стал выпуск в обращение криптовалют на основе технологии блокчейн. Уже начата работа по созданию цифрового маната. В правительстве идут переговоры об этом", - отметил он.