"Bakı Fond Birjası"nın dövriyyəsi artıb
Bakı Fond Birjasında 2021-ci ilin yanvar-iyul ayları ərzində qiymətli kağızlar üzrə keçirilən əməliyyatların ümumi həcmi 9 468,754 milyon təşkil etmişdir.
Fineko BFB-yə istinadən xəbər verir ki, bu, ötən ilin müvafiq dövrü ilə müqayisədə ümumi ticarət həcmində 57%, ilkin bazar üzrə ticarət həcmində 38%, dövlət qiymətli kağızlar bazarı üzrə ticarət həcmində 41%, repo əməliyyatları üzrə isə 334% böyümə qeydə alınmışdır.
2021-ci ilin iyul ayının son ticarət günü üzrə Bakı Fond Birjasının kapitalizasiyası ilin əvvəlinə nisbətən 11% artaraq 4,303,386 milyon manat təşkil edib.

Увеличился оборот БФБ
Общий объем операций по ценным бумагам на Бакинской фондовой бирже за январь-июль 2021 года составил 9 468,754 млн.
Как сообщает Fineko со ссылкой на БФБ, по сравнению с аналогичным периодом прошлого года в общем объеме торгов было зафиксировано увеличение на 57%, в объеме торгов на первичном рынке – на 38%, на рынке государственных ценных бумаг – на 41%, а по операциям РЕПО – на 334%.
По итогам последнего торгового дня июля 2021 года капитализация Бакинской фондовой биржи увеличилась на 11% по сравнению с началом года и составила 4,303,386 млн. манатов.