Güzəştli kreditlərin əldə edilməsi prosedurları sadələşdirilib
İqtisadiyyat Nazirliyinin Sahibkarlığın İnkişafı Fondu (SİF) tərəfindən fəaliyyətinin təkmilləşdirilməsi məqsədilə aparılan təhlillər və sahibkarlıq subyektlərindən daxil olan təklif və müraciətlər əsas götürülərək güzəştli kreditlərin əldə edilməsi və digər maliyyə dəstəyi mexanizmlərindən istifadə ilə bağlı prosedurlar sadələşdirilib.
banks.az xəbər verir ki, bu barədə  Fondunun fəaliyyətinə, sahibkarlar üçün tətbiq edilən yeni qaydalara dair mətbuat konfransında bildirilib.
Konfransda çıxış edən qurumun İdarə Heyəti sədri vəzifəsini müvəqqəti icra edən Osman Xaliyev prosedurların sadələşdirilməsi ilə bağlı böyük işlər görüldüyünü açıqlayıb.

Упрощены процедуры получения льготных кредитов
На основании анализа, проведенного Фондом развития предпринимательства (SIF) Министерства экономики с целью совершенствования его деятельности, предложений и обращений, поступивших в субъекты предпринимательства, упрощены процедуры получения льготных кредитов и использования других механизмов финансовой поддержки.
Как передает banks.az, об этом сообщается на пресс-конференции, посвященной деятельности Фонда, новым правилам, применяемым к предпринимателям.
Выступая на конференции, временно исполняющий обязанности председателя правления Осман Халиев сообщил, что проводится большая работа по упрощению процедур.