VTB (Azərbaycan) nağd pul kreditləri üzrə faiz dərəcələrini endirdi
VTB (Azərbaycan) nağd kreditlər və yenidən maliyyələşdirmə üzrə faiz dərəcələrini 0.5 faiz bəndi azaldaraq, minimum illik faiz dərəcəsini. Onlar üzrə minimum faiz dərəcəsi illik 14% təşkil edəcək. Qeyd edək ki, bankın nağd pul kredit portfeli ilin əvvəlindən 4% artaraq 72,7 milyon manat təşkil edib.
VTB (Azərbaycan)-da 300 manatdan 40 000 manatadək nağd pul krediti komissiyasız və zaminsiz 6 aydan 5 ilədək müddətə verilir. Yenidən maliyyələşdirmə proqramı çərçivəsində siz digər banklardan bir neçə daha bahalı krediti birləşdirə, həmçinin istənilən məqsəd üçün əlavə vəsait əldə edə bilərsiniz. Krediti almaq üçün yalnız şəxsiyyət vəsiqəsini təqdim etmək kifayətdir, gəliri və məşğulluğu təsdiq edən sənədlər, habelə zamin tələb olunmur. Endirimli təklif iyunun sonuna kimi keçərlidir.
“Bahar bayramları ərəfəsində əhali arasında ən populyar məhsullardan biri olan nağd pul kreditlərinin şərtlərini yaxşılaşdırmaq və daha da münasib etmək qərarına gəldik. İlin əvvəlindən bank müştərilərə 7,5 milyon manat məbləğində 760-dan çox nağd pul krediti verib. Eyni zamanda, biz borcalanların borc yükündən yayınaraq, onların borc yükünü diqqətlə izləməyə davam edirik”, - deyə VTB (Azərbaycan)-ın İdarə Heyətinin üzvü, Pərakəndə Biznesin İnkişafı Departamentinin direktoru Yevgeni Borodin bildirib.
Nağd pul krediti üçün bankın rəsmi saytından, eləcə də 986 qısa nömrəli əlaqə mərkəzi vasitəsilə məsafədən müraciət edə bilərsiniz. Kredit Bakı şəhəri və Abşeron yarımadası daxilində müştəri üçün əlverişli olan istənilən ünvana çatdırılır.

ВТБ (Азербайджан) снизил ставки по кредитам наличными
ВТБ (Азербайджан) с 6 марта снизил на 0,5 п.п. ставки по кредитам наличными и рефинансированию. Минимальная процентная ставка по ним составит 14% годовых. Портфель кредитов наличными банка с начала года составил 72,7 млн манатов, увеличившись за январь-февраль на 4%.
Кредит наличными доступен в размере от 300 до 40 тыс. манатов на срок от 6 до 60 месяцев, комиссия за обслуживание отсутствует. В рамках программы рефинансирования можно объединить в один несколько кредитов других банков и погасить по ним задолженность, а также получить дополнительные денежные средства. Клиенты могут оформить кредит по удостоверению личности, без поручителя, а также документов, подтверждающих доход и занятость заемщика. Предложение со сниженной ставкой действует до конца июня.
«В преддверии весенних праздников мы приняли решение улучшить условия по кредитам наличными и сделать их еще более доступными, так как это один из самых востребованных продуктов у населения. С начала года банк предоставил клиентам свыше 760 кредитов наличными на сумму 7,5 млн манатов. При этом мы продолжаем внимательно следить за долговой нагрузкой заемщиков, не допуская их закредитованности», – заявил член правления, директор департамента развития розничного бизнеса ВТБ (Азербайджан) Евгений Бородин.
Оформить потребительский кредит можно дистанционно на сайте банка, в отделениях или через контакт-центр, позвонив по номеру 986. Новым заемщикам для перечисления кредитных средств доступен выпуск банковской карты. Доставка карты осуществляется на любой удобный для клиента адрес в пределах города Баку и Абшеронского полуострова.